1. Stačí pár ziskových obchodov a začínajúci traderi si hneď myslia, že sú majstrami forexu. Čo nasleduje? Jednoducho prestanú dodržiavať money manažment, nie sú opatrní, strácajú disciplínu a prichádzajú nielen o zisky, ale aj o svoj vklad.

2. Obchodujú bez akejkoľvek obchodnej stratégie (plánu). Myslia si, že im stačí ich intuícia, čo je mylné zmýšľanie.

3. Príliš skoro zatvárajú ziskové pozície a naopak, stratové obchody držia čo najdlhšie.

4. Riskujú veľkú časť kapitálu kvôli malému profitu. Pamätajte, že potenciálny profit by mal byť 2 či 3-krát vyšší než podstúpené riziko.

5. Obchodujú často, aj keď netreba. Začiatočníci obchodujú iba preto, aby obchodovali, čo je veľká chyba. Je potrebné byť trpezlivý a počkať si na ideálny vstup. Pokiaľ si nie ste obchodom istý, radšej NEOBCHODUJTE.

6. Ďalším dôvodom je to, že veľa obchodníkov obchoduje s príliš malým účtom, pričom si myslia, že z toho „dokážu žiť“.. Ideálny kapitál je aspoň 10-tisíc USD.

7. Obchodovanie podľa tipov v ekonomických časopisoch, či na základe výhľadu analytika v televízii.

8. Zameriavajú sa iba na to, ako maximalizovať zisky, zabúdajú pritom na ochranu kapitálu. Nepremýšľajú nad tým, ako minimalizovať straty

9. Do obchodu vstupujú iba na základe technickej analýzy, pričom si nepreveria, či nie je práve publikovaný fundament. Alebo naopak, vstupujú iba na základe fundamentov a neoveria si, či ich vstup korešponduje s technickou analýzou.

10. Nie sú ochotní prijať malé straty a v stratovej pozícii radšej zotrvajú s očakávaním, že sa trh otočí v ich prospech. Výsledkom sú ale veľké až zničujúce straty.

5/5 - (2 votes)