Mnohokrát dostávam otázku: „Je možné na forexe zarobiť? Dá sa to?“ Odpoveď znie: Áno aj nie.

Čo to znamená?

Dá sa na forexe zarobiť, ak to začiatočník zoberie vážne, začne sa vzdelávať, vytvorí si obchodnú stratégiu a krok za krokom sa oboznamuje so všetkým, čo s forexovým trhom súvisí. Takže áno, dá sa na forexe zarobiť, avšak nie je to nič jednoduché. Nebudete rentabilní zo dňa na deň (aj keď krátkodobé šťastie sa vždy môže pritrafiť). Musíte si tým všetkým prejsť, čo si žiada nielen dostatok času ale aj vašu trpezlivosť a chuť naučiť sa obchodovať.

Kedy ale na forexe nezarobíte? Ak sa bez akéhokoľvek učenia a bez jasne zadefinovanej stratégie vrhnete na trh a začnete obchodovať s nemalým objemom reálnych peňazí. O forexe neviete vôbec nič a objednávky zadávate len na základe tipov, ktoré vám niekto poslal. Vtedy sa na forexe nedá zarobiť, pretože ste si z tohto trhu spravili obyčajný gambling.

Takže to, či sa na forexe dá alebo nedá zarobiť, záleží jedine od vás. Je na vás a vašom prístupe, či vás trh oberie o posledný cent, alebo sa k tomu postavíte zodpovedne a začnete byť rentabilní.

5/5 - (2 votes)