V súčasnej dobe sa menový pár NZD/USD obchoduje na úrovni 0,7335 dolára, čo je pokles o 0,72 %. Novozélandská centrálna banka (Reserve Bank of New Zealand – RBNZ) dala opäť jasne najavo, že uvoľnená menová politika bude v popredí niekoľko ďalších mesiacov, čo nahráva oslabovaniu NZD/USD. Centrálna banka dodala, že sadzby zostanú nezmenené až do roku 2017.

Poďme sa ale bližšie pozrieť na jej včerajšie vyjadrenia: Po tom, čo centrálna banka ponechala sadzby bezo zmeny na 3,50 %, NZD/USD získal viac ako 1 %. RBNZ potvrdila, že sadzby nebude znižovať, keďže hospodársky rast je dostatočne silný. Pár profitoval aj zo slabšieho amerického dolára, ktorý po predošlých maximách prikročil k miernej korekcii.

Úroveň 0,74 USD sa ale ukázala ako silná rezistencia, čo naznačuje pretrvávajúci silný objem predajných objednávok. Novozélandský dolár tak zostáva v medveďom zovretí.

NZDUSD(30 Minutes)20150313111513

Ohodnoť článok