Dnešné obchodovanie sa nesie na pozadí mnohých ekonomických dát. Nielen v Číne, ale aj v eurozóne dnes bolo ohlásených viacero fundamentov.

Údaje o vývoji HDP či priemyselnej produkcie vyvolali kolísanie kurzu EUR/USD (viď graf nižšie). Napriek tomu sa euro naďalej drží nad 1,12 dolára – aj keď ekonomika Nemecka začiatkom roka rástla len o 0,3%, naopak, francúzsky rast HDP prekonal očakávania. Sklamal však priemysel eurozóny – v marci v porovnaní s februárom produkcia oslabila o 0,3%, pričom ekonómovia očakávali nárast o 0,2%.

Ďalšie impulzy zrejme prinesú dáta z USA. O 14:30 budú vyhlásené maloobchodné tržby a neskôr aj marcový stav obchodných zásob.

Podobne ako včera, aj dnes sa americký dolár voči košu hlavných mien drží nižšie. Dolárový index oslabuje o 0,21% na 94,50 bodu.

eur_usd_13_maj

Ohodnoť článok