Túto sobotu sa konala Online investičná konferencia 2022. 13 rečníkov z českej a slovenskej finančnej scény prezentovalo a diskutovalo na veľkom podujatí, ktoré trvalo celkovo 6 a pol hodiny. Zamerali sa najmä na súčasnú hospodársku situáciu a investovanie v čase recesie. Prinášame vám stručný prehľad toho najzaujímavejšieho z tohto podujatia. Ak vás zaujímajú témy, celý záznam s exkluzívnymi bonusmi je k dispozícii na webovej stránke XTB.

Na konferencii sa uskutočnili celkovo tri hlavné panelové diskusie a sedem prezentácií. Vo všeobecnosti väčšina účastníkov poskytla okrem daných hlavných tém aj svoje názory na zaujímavé odvetvia a spoločnosti, na ktoré sa sami zameriavajú.

Celé podujatie otvorili Daniel Gladiš a Jaroslav Brychta. V tejto časti sa páni venovali súčasnej situácii a svojim názorom na potenciálne hrozby. Okrem toho sa obaja podelili aj o podrobnosti o svojom portfóliu a o svoj názor na shortovanie.

Druhý panel, na ktorom sa zúčastnili Jaroslav Šura, Ronald Ižip a Petr Novotný, bol zameraný konkrétne na čierne labute, t. j. potenciálne nepredvídateľné hrozby pre trhy. Všetci traja rečníci zastávali skôr medvedie názory a ako potenciálne hrozby boli spomenuté Čína, Ukrajina, inflácia, ale napríklad aj štátny dlh. Skupina potom uviedla svoje rady, ako sa pred takýmito udalosťami chrániť.

V poslednej panelovej diskusii, ktorá zároveň uzavrela podujatie, vystúpili Dominik Stroukal, Juraj Karpiš a Michal Stupavský. Hlavnou témou tohto panelu bola makroekonomická situácia a dôvody, prečo sa makro stáva dôležitejším ako kedykoľvek predtým. Okrem názorov na súčasnú potenciálnu recesiu sa páni zamerali na tému menovej a fiškálnej politiky, najmä v českom a európskom prostredí.

Tieto tri panely boli podporené vyššie uvedenými siedmimi prezentáciami odborníkov v tejto oblasti. V tejto časti vystúpili David Monoszon, Boris Tomčiak, Štěpán Pírko, Anna Píchová, Petr Čermák, Michal Stupavský a Dominik Stroukal. Hlavnými témami týchto prezentácií boli pasívne x aktívne investovanie, makroekonomická situácia a ako investovať v čase recesie.

V prezentáciách a paneloch však odznelo oveľa viac zaujímavých myšlienok, ako by sa dalo opísať v tomto článku. Zameranie bolo veľmi široké, na svoje si prišli začiatočníci aj skúsení investori. Celý program a ďalšie informácie nájdete na tomto odkaze TU. Za zmienku stoja aj novo pridané bonusy, ktoré neboli súčasťou konferencie o vysielaní. Ide o video na tému Sezónnost pri obchodovaní s akciami, e-book TOP dividendové tituly na boj proti inflácii a kurz o shortovaní (nielen) akcií. Tieto materiály sú k dispozícii všetkým novým klientom XTB.

Ohodnoť článok