Ak sa zaujímate o financie, investovanie a obchodovanie, ale nikdy ste nevedeli, kde začať, alebo už máte skúsenosti, ale radi by ste si osviežili základy, XTB pre vás v spolupráci s Michalom Stiborom pripravilo 6-dielny videokurz, ktorý sa zameriava najmä na základné aspekty tejto problematiky. V tomto článku vám predstavíme krátky úvod do tohto formátu.

Kurz Trading vs. investovanie vám poskytne komplexný pohľad na príležitosti, ktoré ponúkajú finančné trhy, a na to, ako sa môžete vydať na rôzne cesty. Autor Michal Stibor je skúsený profesionál, ktorý má hlboké znalosti o obchodovaní a investovaní.

Kurz sa začína úvodom do sveta finančných trhov, ktorý sa opisuje ako miesto plné príležitostí. Študentom sa predstavia dve hlavné cesty, ktorými sa môžu vydať – cesta obchodníka a investora. Cesta obchodníka je prezentovaná ako dynamická a vzrušujúca. Michal zdôrazňuje, že na úspech v tejto oblasti je potrebné vzdelanie, skúsenosti a disciplína. Video naznačuje, že obchodník musí vedieť rýchlo reagovať na pohyby cien a hľadať krátkodobé obchodné príležitosti. Na druhej strane je cesta investora prezentovaná ako alternatíva k prístupu obchodníka. Vo videu sa zdôrazňuje význam dlhodobého investovania a hľadania hodnotových príležitostí. Zdôrazňuje sa aj potreba systematického vzdelávania a správneho riadenia rizík pri investovaní.

Ďalšia časť kurzu sa zaoberá tým, prečo sú obchodníci dobrými investormi. Michal uvádza, že obchodníci sa často naučia zvládať svoje emócie a využiť svoje skúsenosti z aktívneho obchodovania na dlhodobé investovanie. Spomínajú sa aj výhody kombinácie oboch prístupov. Autor tiež správne poukazuje na význam emócií pri obchodovaní a investovaní. Vysvetľuje, že za všetkým, čo sa deje na finančných trhoch, sú ľudské emócie, ktoré môžu mať veľký vplyv na rozhodovanie. Tento aspekt je kľúčom k pochopeniu a ovládaniu finančných trhov.

Celkovo kurz poskytuje zaujímavý pohľad do sveta finančných trhov a možností obchodovania a investovania. Kurz obsahuje napríklad aj citáty svetových finančných guru a ich analýzy pre praktické lekcie.

Témy jednotlivých epizód sú nasledovné:

  1. Úvod + Vitajte vo svete finančných trhov
  2. Cesta tradera
  3. Cesta investora
  4. Prečo sa obchodníci stávajú dobrými investormi
  5. Za všetkým hľadaj emócie
  6. Citáty svetových finančných guru

Kurz Trading vs. Investovanie je k dispozícii ZDARMA na tomto odkaze po prihlásení: http://sk.xtb.com/kurz-trading-vs-investovanie.

Ohodnoť článok