Analytické oddelenie XTB sa môže pochváliť skvelými výsledkami v prestížnom hodnotení presnosti predpovedí FX Forecast agentúry Bloomberg. Analytici XTB dopadli najlepšie vo svojich prognózach pre menové páry CEE. Na základe celkovej presnosti analýz sa ukázalo, že XTB je aj v tomto ohľade na popredných priečkach globálneho rebríčka.

Rebríčky vytvorené agentúrou Bloomberg sú považované za najvyššie uznanie vo finančnom priemysle. Sú aktualizované štvrťročne a zahŕňajú prognózy zverejňované najväčšími globálnymi finančnými inštitúciami, vrátane Barclays, BNP Paribas, JP Morgan ai. Najnovšie vydanie rebríčka bolo zverejnené na konci druhého štvrťroka roku 2022 a obsahuje najpresnejšie predpovede za posledných 12 mesiacov.

Spoločnosť XTB sa v tomto globálnom prieskume agentúry Bloomberg umiestnila na 3. mieste v kategórii G10 a na 2. mieste v kategórii 13 Majors. Okrem toho výskumný tím XTB tiež preukázal kvalitu svojich predpovedí pre rozvíjajúce sa trhy. Najlepšie dopadli vo svojich prognózach pre menové páry CEE: EURPLN, USDCZK, EURHUF. Vďaka tomu sa umiestnili na 3. pozícii v rebríčku predpovedí rozvíjajúcich sa trhov.

Zdroj: Bloomberg

Charakteristickým rysom XTB je edukácia a poskytovanie bohatej obsahovej bázy úplne zadarmo, a to nielen klientom XTB, ale aj širokej verejnosti. Na webe XTB, sociálnych sieťach či v samotnej investičnej platforme nájdete celý rad trhových analýz, správ, živých vysielaní atď. K znalostiam analytikov XTB má prístup každý – spoločnosť každý deň poskytuje klientom aj verejnosti novú porciu zaujímavého a dôležitého obsahu. Najmä v Čechách a na Slovensku patrí XTB k najaktívnejším tvorcom v oblasti kapitálových trhov a investícií, o čom svedčí tak sekcia správ z trhov na hlavnom webe XTB, ako aj sociálne siete, najmä YouTube kanál spoločnosti.

Ohodnoť článok