Energetická kríza je nepochybne kľúčovou témou súčasnosti. Úzko súvisí s infláciou a celkovou situáciou v ekonomike aj na finančných trhoch. Ako dlho s nami bude a aké následky bude mať na spoločnosť a trhy?

Práve tieto a ďalšie kľúčové témy sa budú riešiť budúci utorok, teda 20. septembra od 18.00 h.

V živej diskusii na YouTube kanáli XTB vystúpi Lukáš Kovanda (ekonóm a člen Národnej ekonomickej rady vlády), Tomáš Prouza (prezident Zväzu priemyslu a obchodu) a Jiří Tyleček (komoditný analytik). Diskusia sa zameria nielen na aktuálny stav, ale najmä na krátkodobý až strednodobý výhľad. Nikto nemá vešteckú guľu a situácia sa mení veľmi rýchlo. Existujú však možné scenáre a je potrebné mať o nich prehľad, vyhodnotiť ich pravdepodobnosti, dopady a pod. Už teraz máme určité náznaky toho, ako budú krajiny v nasledujúcich mesiacoch a rokoch postupovať.

Keďže je XTB brokerskou spoločnosťou a zameriava sa aj na ponuku investovania do akcií a ETF, je zrejmé, že jednou z ústredných tém diskusie bude tiež vplyv na hlavné akciové trhy. Stranou však nezostanú ani ďalšie aktíva – rizikové a veľmi volatilné (kryptomeny, ropa a i.), aj konzervatívne (dlhopisy, zlato a i.). Je zrejmé, že ten, kto bude mať informačný náskok, nakloní svoju pravdepodobnosť úspechu v investovaní na svoju stranu aj v tejto neľahkej dobe. Pre každú krízu je charakteristická všeobecná nestabilita, ktorá sa prelieva aj na investorov a do finančných trhov. Ako v každej kríze, táto nestabilita spôsobuje cenovú volatilitu aktív, a to vytvára množstvo príležitostí.

Vysielanie je úplne zadarmo a verejne dostupné pre všetkých – odporúčame zapnúť si upozornenie priamo na YouTube, nech vám vysielanie neunikne: https://youtu.be/yXKFqYQV3eo

Ohodnoť článok